More

  Илон Маск тврди дека апсењето на Трамп ќе биде почеток на неговиот реизбор

  spot_img

  Сопственикот на Твитер, Илон Маск, изјави дека доколку поранешниот американски претседател Доналд Трамп навистина биде уапсен во наредните денови, тоа ќе доведе до негов реизбор на претседателските избори во 2024 година.

  „Ако тоа се случи, тоа ќе биде почеток на реизборот на Трамп“, напиша Маск на Твитер.

  Претходно Трамп изјави дека федералните агенции би можеле да го уапсат по „незаконски протекувања на информации“ и дека тоа би можело да се случи во вторник.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img