More

  Харис Џиновиќ ја задеваше Мелина по разводот: „Не сме се слушнале, ништо не ме интересира“

  spot_img

  Пејачот Харис Џиновиќ и модната дизајнерка Мелина Џиновиќ ја започнаа својата емотивна врска во 2002 година, оттогаш добија две деца, ќерката Џина и синот Кан, а се венчаа 12 години подоцна.

  Неодамна беше објавено дека популарната двојка се разведува, а сега Харис уште еднаш ја прокоментира нивната врска.

  Липата
  „Не знам зошто се крена толкава врева, тоа е обичен процес, обичен развод. Има една стара поговорка „Изневерениот сопруг последен дознава“, некој тоа не го измислил за џабе. Не ме прашувај ништо за разводот, прашај ја Мелина, јас не ја оставив туку таа ме остави, таа знае се. Не сум подготвен за нова љубов, во основа не“, рекол Харис и додал:

  „Не е лесен период кога се ќе се распадне, но не е важно. Музиката и моите изведби се голема инспирација и заштита, особено ако луѓето уживаат во твоите песни. Не сум се слушнал со Мелина, ништо не ме интересира. Она што не те убива те прави посилен. Од една битка излегов жив и здрав, не ја загубив таа битка, тоа е мотивација за се и за живот“, изјави Харис Џиновиќ за Блиц.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img