More

  Гвардиола го пикна ривалот: Да беа пари, Манчестер Јунајтед ќе ги освои сите титули

  spot_img

  Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ја најави средбата со Тотенхем.

  Сити од 21 часот гостува кај Тотенхем во последното 34. коло од Премиер лигата. Сити моментално е втор со бод зад Арсенал и му треба победа за да скокне на првото место.

  Тренерот на Сити, Пеп Гвардиола пред натпреварот зборуваше за медиумите дали доминацијата на Сити е здодевна и објасни дека парите не се единствената причина за успехот на Сити.

  “Тоа е досадно? Не, тешко е затоа што знаете што се случи претходно? Тоа беа пари. Да беа пари, Манчестер Јунајтед требаше да ги освои сите титули. Сè. Други? Челзи! Сите наслови. А третата? Арсенал. Сите титули… Затоа што потрошија повеќе од нас во последните пет сезони. Тие треба да бидат таму, но не се“, рече Гвардиола и додаде:

  Од истата причина Жирона не треба да биде во Лигата на шампионите следната сезона и Лестер никогаш не би можел да ја освои Премиер лигата“.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img