More

  Ги собиравме како деца, а сега можат да донесат вистинско богатство: Ако ги имате овие предмети можете да се збогатите

  spot_img

  Фановите на „Покемони“ избезумено ги пребаруваат своите плакари откако експертите процениле една класична карта на неверојатни повеќе од пет милиони евра. И гроздобер Марио карт и кукли Барби од 90-тите може да направат мало богатство на нивните сопственици.

  Рецензентите во Toyzone наведоа неколку омилени играчки од 90-тите кои сега вредат цело богатство, вклучувајќи ги и старите касети Mario Kart N-64 и Magic 8 Balls.

  Винтиџ куклите Барби се зголемија по успехот на филмот Барби од 2023 година со Маргот Роби во главната улога.

  Оние кои се на пореткиот крај на скалата – како барбиката Де Бирс направена за 40-годишнината – вредат околу 71.000 евра.

  Дали поседувате некоја од овие класици?
  Картичката Пикачу на Логан Пол е најскапата Покемон-картичка од 90-тите, проценета на повеќе од пет милиони евра.

  Картриџот Mario Kart за N64 беше продаден за околу 17 и пол илјади евра, што ја прави најскапата винтиџ игра на Nintendo.

  Акционата фигура наречена Scratch The Cat, од видео играта Teenage Mutant Ninja Turtles од 90-тите, неодамна беше продадена за неверојатни 9.230 евра.

  Kid Dracula, претставена во 1993 година на Game Boy, вреди речиси 19.000 евра, додека Super Nintendo играта The Flintstones од 1994 година вреди околу 18.500 евра.

  Првото издание Charizard картичка од сетот Shadowless Base беше проценета на неверојатни 490.000 евра, што ја прави втората најскапа картичка Покемон досега.

  И сè уште го имате вашиот Nintendo 64 од 1996 година? И за тоа би можеле да добиете значителен профит од 5.200 евра.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img