More

  Француски ракометар завршил во затвор ден по освојувањето на златниот медал на ЕП

  spot_img

  Францускиот ракометен репрезентативец Беноа Конку (26) кој во неделата со репрезентацијата на Франција освои златен медал на Европското првенство во Германија, еден ден потоа бил уапсен во Париз поради обид за силување во ноќен клуб.

  Неколку француски медиуми објавија дека Кунку во алкохолизирана состојба се обидел сексуално да нападне девојка, по што интервенирало обезбедувањето и била повикана полиција.

   

  Ракометарот завршил во притвор, каде што бил испрашан за инцидентот, по што била отворена истрага за расветлување на случајот.

  Француската полиција потврди дека Конку е во притвор по обвинение од 21-годишна девојка дека се обидел да ја за силува.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img