More

  Приведен крадец во тетовско

  spot_img

  Полициски службеници на СВР Тетово, денеска (31 јануари) околу 8 часот и 10 минути во тетовски Требош го лишиле од слобода 23-годишниот Ш.С. од ова село поради сомнение дека извршил кражба на акумулатори од товарни возила и работни машини, сопственост на градежна фирма од тетовско Желино, кои потоа ги нудел за продажба на други лица. Се расчистува и документира случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img