More

  ФОТО Страшна несреќа во Словенија: Автобус излетал од патот, тројца загинати, неколкумина повредени

  spot_img

  Во тешка сообраќајна несреќа во Словенија три лица загинаа, а неколкумина се повредени.Тешка сообраќајна несреќа се случи утринава на Помурска бржеј Цеста во Словенија, во која автобус со странски регистрации излетал од патот. Најмалку три лица загинаа, а повеќе се повредени. Автопатот е целосно затворен во правец кон Мурска Собота, пишува Соботаинфо.Според неофицијални информации од N1 Словенија, автобусот е со романски регистарски таблички.

  Во моментов се врши увид на местото на несреќата. Целосно затворен автопатот кон Мурска Собота, соопштија од полициската управа Мурска Собота. За лични возила може да се обиколува по регионалниот пат помеѓу клучките Турнишче или Ганчани и Липовци. Сообраќајниот информативен центар јавува дека пред жителите на Гана има гужва.

  Повеќе информации ќе бидат познати по увидот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img