More

  TAG

  Словенија

  Пет лица меѓу кои тричлено семејство и двајца спелеолошки водичи се заробени во пештерата во Крижна Јама, Словенија

  Пет лица меѓу кои тричлено семејство и двајца спелеолошки водичи се заробени во пештерата во Крижна Јама, Словенија. Проблемот настанал по врнежи од дожд и...

  Во училиште во Крањ, Словенија, наставник фатил ученик за врат и трипати го избодел со хемиско пенкало

  Во училиште во Крањ, Словенија, наставник фатил ученик за врат и трипати го избодел со хемиско пенкало, објавуваат словенечките медиуми. Според нивните извори, настанот се случил на...

  Двајца македонски војници се затруле со јаглерод моноксид додека црпеле вода од подрумот на културниот центар во Чрна на Корошкем во Словенија

  Осум лица се затруле со јаглерод моноксид додека црпеле вода од подрумот на културниот центар во Чрна на Корошкем. На гасот инаку биле изложени...

  Голем пожар избувна во термалниот парк Аквалуна во Подчетртек, Словенија, во близина на границата со Хрватска

  Голем пожар избувна нешто по 17 часот во термалниот парк Аквалуна во Подчетртек, Словенија, во близина на границата со Хрватска. Пожарот речиси целосно зафатил една...

  Билансот на невремето во недела: поплавени патишта и одрони во Словенија

  Невремето што во неделата доцна попладне го зафати источниот дел на Словенија предизвика доста проблеми. Метеорската вода поплави некои простории, поради што противпожарната единица...

  Лавина однесе седум лица во Словенија

  Оперативно-комуникацискиот центар на Полициската управа (ПУ) Нова Горица бил известен во неделата во 9 часот и 39 минути за лавината што однесе седум лица...

  ФОТО Страшна несреќа во Словенија: Автобус излетал од патот, тројца загинати, неколкумина повредени

  Во тешка сообраќајна несреќа во Словенија три лица загинаа, а неколкумина се повредени.Тешка сообраќајна несреќа се случи утринава на Помурска бржеј Цеста во Словенија,...

  Воз излета од шините во Словенија, петмина повредени

  Пет патници се повредени кога возот излетал од шините на југоистокот на Словенија.Несреќата се случила во близина на Нови Место, јавува РТС. Како што соопштија...

  Проблеми во сообраќајот поради обилните снежни врнежи во Словенија

  Голем дел од Словенија синоќа беше зафатен од обилни снежни врнежи кои предизвикаа проблеми во сообраќајот. Поради снег и лизгање на камиони затворени се...

  Првите изборни резултати во Словенија – радост во штабот на Наташа Пирц Мусар

  Граѓаните на Словенија во вториот круг од претседателските избори избраа меѓу конзервативната Анже Логар, поранешна шефица на дипломатијата, и независната центристка, адвокатка и бранителка...

  Latest news