More

  Фатен крадец на дело во Прилеп, следува соодветна пријава

  spot_img
  На 25.01.2024 во 22.15 часот на Кеј „1 Мај“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Р.С.(37) од Прилеп. Тој бил фатен при извршување кражба во куќа, при што одзел повеќе предмети. Одземеното било пронајднео и вратено на сопственикот, а лицето било задржано во полициска станица. По целосно документирање на  случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img