More

  Два збора во писмото на Кејт Мидлтон испраќаат тајна порака

  spot_img

  Принцезата од Велс ѝ се обрати на ирската гарда со писмо во кое рече дека  ѝ е жал што нема да присуствува на церемонијата.

  Писмото предизвика огромно внимание во јавноста и беше детално протолкувано, но се чини дека многумина не ја прочитаа тајната порака, која принцезата преку него ѝ ја испрати на јавноста.

  Сепак, многумина потоа забележаа два збора што може да го навестат периодот во кој Кејт би можела да се врати на своите должности.

  „Чест ми е да бидам ваш полковник и многу ми е жал што нема да можам да се поздравам на овогодинешната парада на полковници. Ве молам, пренесете го моето извинување до целиот полк, меѓутоа, се надевам дека многу брзо ќе можам сите повторно да ве претставувам“, рекла Кејт Мидлтон во писмото.

  „Многу брзо“ се два збора кои многумина ги забележаа, па мислат дека Кејт успешно закрепнува.

  Џек Ројстон, кралскиот дописник, изјави за „Скај њус“ дека враќањето на принцезата е многу блиску.

  „Сега не треба да читаме премногу за тоа, тоа е оптимистичка употреба на јазикот. Можеби е примамливо да се мисли дека „многу наскоро“ значи дека таа ќе се појави на церемонијата оваа сабота и тоа сигурно би било многу наскоро. Мислам дека тоа би било и малку дрско“, рекол тој.

  Последното јавно појавување на принцезата од Велс беше во декември 2023 година, кога таа му се придружи на остатокот од кралското семејство за Божик во Сандрингем.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img