More

  Изгубени се сите траги на нејзиниот сопруг: по една година го пронашла и ја дознала вистината

  spot_img

  Ешли Мекгваер стана позната откако ја замоли онлајн јавноста да и помогне да го најде сопругот за да може да се разведе од него.

  Ешли Мекгваер и британскиот готвач Чарлс Витерс живееле во хармонија во САД, а нивната среќа била крунисана со доаѓањето на детето. Но, кога била бремена со своето второ дете, се случила пресвртница.

  Белите одеднаш почнаа да се однесуваат чудно. Пред една година одлучил дека повеќе не сака семеен живот, па без никакво објаснување ги оставил бремената сопруга и детето и заминал на непознато место, пишува британски The Sun.

  Сакајќи нивната приказна да има епилог, Мекгваер решила да ги искористи социјалните мрежи за да го пронајде својот исчезнат сопруг.

  „Мојот сопруг Чарлс Витерс сака да биде во центарот на вниманието, но се сомневам дека ќе му се допадне ова“, ја започна својата објава на Фејсбук Мекгваер.

  „Минатата година, кога бев бремена со нашето второ дете, тој реши дека повеќе не сака да биде сопруг и татко, па стана дух и му се изгуби секаква трага. Зад себе остави дете кое го немаше видено една година и дете кое не го ни запозна. Се пресели, го смени телефонскиот број и името“, напиша таа и додаде дека сака да најде сопруг за да може да се разведе и да продолжи со животот.

  Ешли Мекгваер и Чарлс Витерс Фото: Снимање на екранот/Фејсбук
  Самохраната мајка сакала да го послужи својот партнер со документи за развод, но не можела да го стори тоа бидејќи не можела да го најде.

  Затоа се обратила до корисниците на социјалните мрежи кои и помогнале да најде главен готвач за помалку од еден ден.

  Откако нејзината објава на Фејсбук стана вирална, таа доби порака од нејзиниот исчезнат сопруг. Витерс вели дека е подготвен да разговара и да потпише документи за развод.

  Онлајн детективите открија дека готвачот го напуштил семејниот дом во Масачусетс и се преселил во Тексас, каде што ужива во сингл живот и вешто го крие фактот дека е оженет.

  Некои од нив дури тврдат дека се допишувале со него на интернет страниците за запознавање.

  Мекгваер неодамна во радио интервју изјави дека сега „сака да продолжи понатаму“ и објасни зошто ја отстранила својата вирална објава на Фејсбук.

  „Не сакам да се врати во нашите животи. Сакам само да го завршам ова поглавје и да преминам на следното“, рече таа и додаде дека не сака да го направи својот сопруг непријател.

  Таа исто така откри дека нејзината објава на Фејсбук можела да биде „многу полоша“ бидејќи „изоставила многу детали кои би можеле да го стават во лошо светло“.

  „Бев многу љубезен. Целта не ми беше да му го уништам животот. Затоа ја избришав објавата“, заклучи Мекгваер.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img