More

  Доловете ја зимската магија со вашите телефони од серијата Galaxy A

  - Advertisement -

  Иако ни се чинеше дека тие вистински зимски денови се зад нас, се покажа дека никогаш не може да се каже со сигурност и дека многу лесно би можеле повторно да се изненадиме од некој нов снег. Според календарот, сè уште е зима и снегот кој побеле сè околу нас, на одредени области им дава посебна магија.

  Планините се стандардно најпосетуваните дестинации во текот на зимските месеци, а секогаш кога ќе посетиме некоја од нив сме маѓепсани од глетките што ги гледаме. Таа природа покриена со бело ќебе, дрвја што се чини дека се замрзнати, па дури и татнежот на децата и другите посетители секогаш нè тера да направиме неколку фотографии или да снимиме интересна сцена или ситуација. И ако сакаме таа фотографија или видео да биде убаво сеќавање, тогаш треба да го имаме вистинскиот уред за да го снимиме.

  Остри и стабилни снимки
  Совршен избор за оваа „активност“ се телефоните од серијата Galaxy A, меѓу кои се издвојуваат Galaxy A33 и Galaxy A53 по нивните неверојатни карактеристики на камерата, моќниот процесор, магично цврстиот екран и уште подобрата поврзаност со екосистемот Galaxy.

  Телефоните Galaxy A33 и A53 се напојуваат со 5nm octa-core процесор, заедно со препознатливата AI камера на Galaxy, експанзивен и мазен екран и дводневно траење на батеријата. Серијата Галакси А се одликува со поврзување со 5G, одбранбена безбедност, еколошки, стилски и тенок дизајн и напредни поврзани искуства. Покрај тоа, и двата уреди поддржуваат континуирани надградби на One UI и Android OS и безбедносни ажурирања за да се осигура дека корисничкото искуство на мобилниот е секогаш одлично.

  Системот со четири камери на Galaxy A53 5G располага со OIS камера од 64 MP со VDIS технологија која прави остри и стабилни снимки секој пат. Во меѓувреме, предната камера со вештачка интелигенција, која се напојува со сосема нов процесор од 5 nm, прави секоја слика да изгледа фантастично, така што сликите од природата покриени со снег и истовремено искапени на сонце ќе изгледаат одлично на вашиот нов телефон. Некои сцени се уште поубави ноќе, па дури и во такви ситуации не треба да се грижите за квалитетот на фотографијата бидејќи подобрениот ноќен режим автоматски синтетизира до 12 слики одеднаш, така што ноќните фотографии изгледаат посветли. Кога снимате видео во средини со слаба осветленост, брзината на слики автоматски се прилагодува за да создаде светли и јасни видеа.

  Дури и при силна дневна светлина и наспроти белината на снегот, интелигентниот алгоритам на серијата Galaxy A гарантира дека екранот прикажува живописни детали. Експанзивниот Super AMOLED дисплеј од 6,5 инчи на Galaxy A53 5G нуди стапка на освежување од 120 Hz за извонредно искуство, додека Galaxy A33 5G има 6,4-инчен Super AMOLED дисплеј со стапка на освежување од 90 Hz.

  Дури и кога го поминувате целиот ден во природа или во кој било простор каде што немате можност да ја наполните батеријата на телефонот, не треба да се грижите, бидејќи телефоните од серијата Галакси А имаат батерија која може да издржи до два. денови.

  Мазен и елегантен изглед
  Серијата Galaxy A е изградена да биде стилска, функционална и одржлива. Тенка рамка на уредот создава елегантен, елегантен изглед, додека дизајнот Ambient Edge беспрекорно ја спојува камерата со телото на телефонот. Galaxy A53 5G и Galaxy A33 5G имаат цврсто Corning Gorilla Glass и IP67 отпорност на вода и прашина, обезбедувајќи зголемена издржливост и мир на умот.

  Она што е значајно, а што го прави Samsung е тоа што постојано вложува напори во однос на одржливоста, па затоа користи хартија од одржлив извор за пакувањето, додека самиот уред користи рециклирани материјали по потрошувачката за страничните копчиња и фиоките за SIM картичките.

  Податоците што ќе ги складирате на овие паметни телефони се безбедни бидејќи се обезбедени со Samsung Knox Defense, така што кога складирате фотографии, белешки и апликации, Secure Folder ви нуди шифрирана, дигитална сеф за да можете само вие да пристапите до нејзината содржина. Користењето на Private Share корисниците можат точно да контролираат кој има пристап до датотеките и колку долго.

  Galaxy A53 5G и A33 5G беспрекорно работат со другите Galaxy уреди за целосно, поврзано искуство со екосистемот Galaxy. Опциите за аудио се прошируваат со поврзување на серијата Galaxy Buds2 со низа уреди, вклучувајќи ги Galaxy A53 5G и Galaxy A33 5G.

  Поради сите споменати придобивки, телефоните Galaxy A33 и Galaxy A53 се идеални за сите кои размислуваат да купат нов уред токму сега, но и за оние кои ги ценат убавите зимски моменти кои ќе можат да ги имаат и да ги гледаат во најдобар формат за многу години што доаѓаат.

  Samsung подготви промоција на 2-месечен бесплатен пробен период на услугата YouTube Premium за сите оние кои ќе купат и активираат Galaxy A33 и A53 5G до 1 април 2023 година.

  Исто така, ако ја синхронизирате вашата галерија со OneDrive, можете да уживате во 6 месеци облак складирање на OneDrive од 100 GB со Galaxy A33 и A53 5G. Понудата е достапна до 10.08.2023 година.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img