More

  Џокер не би бил Џокер доколку повторно не ги „запали социјалните мрежи со неговиот најнов музички проект, а овојпат тој е насловен „Сол на рана“

  spot_img

  Џокер не би бил Џокер доколку повторно не ги „запали социјалните мрежи со неговиот најнов музички проект, а овојпат тој е насловен „Сол на рана“.

  Како и со неговите претходни песни и видеоспотови, така и овој пат младиот и талентиран музичар Џокер предизвика реакации на социјалните мрежи, па така во коментарите на објавите може да прочитате и позитивни и негативни забелешки.

  Но, како што пишавме погоре, Џокер не би бил Џокер доколку не ја „испровоцира“ јавноста. Но, едно е повеќе од јасно, за вкусови, особено музички не се дискутира, некому може да му се допаѓа, некому не.

  – Јас правам музика прво мене да ми се допадне, па потоа на публиката. Можеби е себично, но која е поентата да создавам музика која мене не ми се допаѓа. Ова е еден можеби би рекол нов правец, нешто што не можеме го слушнеме на нашата естрада. Со други зборови, сакам да сум различен од останатите – изјави накусо младиот Џокер.

  Во спотот покрај Џокер се појавуваат неколкумина музичари и три згодни девојки во провокативна облека…

  Погледнете го спотот за „Сол на рана:

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img