More

  Џенифер Анистон утре полни 53 години

  spot_img

  Холивудската актерка Џенифер Анистон во моментот се наоѓа на Хаваи, каде што го снима продолжението на „Мистерија за убиство“ (Murder Mystery).

  Меѓутоа, кога не е на снимање, слободното време го користи за уживање во сонцето, па така фотографите успеале да ја фатат додека се шета во бикини на балконот од хотелот во кој престојувала.

  Во виолетов горен дел од бикини и црвена танга, 52-годишната актерка ги привлекла погледите на сите, а многу обожаватели ја пофалиле и нејзината завидна фигура.

   

  ФОТО: Инстаграм

  Во септември минатата година, Џенифер откри дека нејзината вита линија се должи на придржувањето до строг план за вежбање.

  Исто така, за магазинот „Инстајл“ изјавила дека има голема самоконтрола кога е во прашање нездравата храна и дека јаде што е можно повеќе органско овошје и зеленчук.

   

   

  View this post on Instagram

   

  A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)

   

  Џенифер утре, на 11 февруари, ќе го прослави 53-от роденден, а иако е во шестата деценија, изгледа фантастично.

  ФОТО: Инстаграм

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img