More

  Девојче од Србија залута во Неа Флогита, преку Фејсбук се најдоа и родителите

  spot_img

  Цела Србија синоќа се крена на нозе од веста дека малата Марија (3) исчезнала за време на нејзиниот летен одмор во Грција.

  Ја пронашол Сашко Радуловиќ, Македонец од скопско Миладиновци и ја споделил веста на Фејсбук.

  – Најдовме тригодишно девојче кое беше изгубено во Неа Флогита, во близина на Филатеки. Нејзиното име е Марија, доколку некој ги знае родителите нека нѐ  извести – напишал Сашко во групата „Грција инфо“ на која објавил и слика од девојчето.

  Сашко повикал полиција, која го однела девојчето во полициската станица во Неа Мудања.

  Стефан и Валентина Спасиќ за Телеграф.рс открија како се одвивала драмата во која се нашле.

  – Девојчето е добро, полицијата ја однела во станицата во Неа Мудања за да се увери дека е безбедна. Разбирливо беше вознемирена, но на крајот сè испадна добро. Родителите живеат во еден од нашите станови што го изнајмуваме, па лесно можевме да дојдеме до нив штом го видовме и го препознавме девојчето на социјалните мрежи – изјави Стефан Спасиќ во моментот кога девојчето и нејзините родители беа вратени во станот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img