More

  Десетици возила на земја, се раскопуваат депонии, се трага по телото на малата Данка

  spot_img

  Десетици возила се на теренот кај Стари Бањско, кои трагаат по телото на убиената девојка Данка Илиќ, јави репортерот на N1 од местото на настанот.

  Во близина на тој пат има шума која крие голем дел од она што се случува – има десетици возила во низа, а има и багер кој откопува се. Има неколку диви депонии кои се пребаруваат и има бројни возила на комунални претпријатија како и службени полициски возила.

  Потрагата по телото на девојчето се уште е во тек.

  Репортерот на N1 јавува дека сите на терен ја слушнале првата информација за смртта на девојчето од претседателот на Србија.

  Таа потсетува дека вчера новинарските екипи биле засолнети при полициската акција, а новинарите потоа од жителите на Бањско Поље дознале дека полицијата била сконцентрирана на улица и дека дошла со 10-тина кучиња. Велат и дека виделе двајца како нешто објаснуваат, но не се знае дали се осомничени.

  По соопштението на претседателот, МУП соопшти дека по десетдневна опсежна операција, детални проверки на сите индиции и информации, уапсени се С.Ј.(50) и Д.Д.(50), двајцата од Бор, осомничени за убиство на двегодишниот стара девојка Данка Илиќ.

  Како што јави АТВ, тие се осомничени дека со автомобил убиле девојка, а потоа нејзиното тело го фрлиле во дива депонија покрај „Старобањски пут“ кај Бор.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img