More

  Ова е второосомничено за убиството на Данка Илиќ

  spot_img

  Мажот Д.Д е еден од двајцата уапсени за убиството на девојчето Данка Илиќ од Бањско Поље кај Бор. Тој и С.Ј се осомничени дека со автомобил удриле дете, а потоа нејзиното тело го ставиле во багажник и го закопале во блиската депонија.

  Медиумите во Србија пишуваат дека планирале телото да го пренесат во друго село, но не успеале во намерата.

  ДНК тестовите открија траги од крв на девојката на возилото и тоа беше еден од клучните докази за апсење на двајцата.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img