More

  Дали некогаш сте се запрашале како вашиот хороскопски знак може да влијае на изборот на четириножен пријател?

  spot_img

  Дали некогаш сте се запрашале како вашиот хороскопски знак може да влијае на изборот на четириножен пријател?

  Во оваа статија ќе истражиме интересни паралели меѓу хороскопските знаци и расите на кучиња и ќе откриеме која раса најдобро ја отсликува вашата суштина, пишува Index.hr.

  Овен – германски овчар
  Како Овен, германските овчари се храбри и родени лидери. Овие кучиња се познати по својата енергија и одлучност, исто како и припадниците на овој огнен хороскопски знак.

  Бик – боксер
  Биковите се познати по својата упорност и тврдоглавост. Боксерот е куче кое ја одразува оваа силна волја и лојалност и честопати се покажува како сигурен придружник.

  Близнаци – пудлица
  Поради нивната приспособлива и љубопитна природа, Близнаците најмногу се слични на пудлиците. Пудлиците се интелигентни, социјални и секогаш подготвени за нова авантура.

  Рак – лабрадор
  Како и Раковите, Лабрадорите се особено ориентирани кон семејството. И двајцата се познати по својата нежност, заштитничка природа и љубов кон домот.

  Лав – чивава
  Иако се мали, Чиваваите имаат срце на лав. Нивната храброст, самодоверба и кралски став совршено се совпаѓаат со енергијата што ја произведуваат Лавовите.

  Девица – Бордер Коли
  Девиците се познати по методичноста и прецизноста. Бордер коли, познато како едно од најинтелигентните кучиња, совршено го претставува овој земјен знак.

  Вага – англиски кокер шпаниел
  Вагите се стремат кон хармонија и рамнотежа, а глеливиот и дружељубив англиски кокер шпаниел е полн погодок за овој воздушен знак.

  Шкорпија – Доберман
  Скорпиите се познати по својата страст, одлучност и заштитнички став. Доберманот е куче кое го отсликува тоа со својата лојалност и храброст.

  Стрелец – Далматинец
  Стрелците се слободоумни авантуристи, а совршено куче за нив е активен и весел далматинец.

  Јарец – Ротвајлер
  Јарците се познати по својата дисциплина и силна волја. Ротвајлерот е идеален претставник на овој земјен знак поради неговата одлучност и лојалност.

  Водолија – хаски
  Водолиите се неконвенционални и независни. Сибирската хаски совршено го претставува овој знак поради љубовта кон слободата и слободниот дух.

  Риби – Коврџави Бишон
  Рибите се сочувствителни и сакаат да сонуваат. Поради ова, тие силно наликуваат на кадрава бишон, позната по својот нежен и чувствителен карактер.

  Препораките и советите од хороскопот не треба да се сфаќаат особено сериозно.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img