More

  Чудната слика од британскиот монарх го насмеа интернетот

  spot_img

  Кралот на Обединетото Кралство, Чарлс Трети, одбележа уште еден јубилеј во своето владеење и оваа недела го откри својот прв официјален портрет по неговото крунисување лани.

  Сликата, со нејзиниот изразен тон, бргу предизвика различни реакции на интернет, а самото видео од откривањето ги насмеа корисниците на социјалните мрежи.

  „Жал ми е, но неговиот портрет изгледа како да е во пеколот“, гласи еден од низата слични коментари.

  Се чинеше дека и самиот крал бил изненаден откако го видел портретот, а луѓето на мрежите се пошегувале дека е преплашен од сопствениот изглед на сликата.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img