More

  Брачен пар по потекло од Бугојно со три деца слетал во Врбас кај Јајце: Успеале да се спасат од автомобилот

  spot_img

  Планинарската спасувачка служба (ГСС) во Јајце денеска успешно извлекла автомобил кој вчера слетал во кањонот Врбас кај Три вода, додека брачна двојка и нивните три деца успеале да се спасат од возилото.

  Несреќата се случила вчера околу 14 часот на магистралниот пат М-16 Јајце-Бања Лука, кога А.Б., управувајќи автомобил, излетал од патот во месноста Три воде, завршувајќи во реката Врбас. Брачната двојка, која подолго време живее во странство, и покрај големата материјална штета на автомобилот успеала сам да излезе од возилото.

  Според информациите што ги добивме, се работи за брачен пар од Бугојно со три малолетни ќерки.

  Од страна на припадници на полициската управа Јајце се извршени сите потребни истражни дејствија, а возачите се повикуваат да возат внимателно, приспособено на условите на патот.

  Овој инцидент уште еднаш ја истакнува важноста од внимателно возење и прилагодување на брзината и стилот на возење на условите на патот, особено во зимски услови.

  ГШС Јајце останува на располагање да пружи помош во итни ситуации на терен, пишува Jajce-online.com.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img