More

  Блогер кој тврди дека ги посетил сите земји во светот откри која му е омилена

  spot_img

  Светскиот блогер за патувања Дру Бински од Аризона тврди дека ја посетил секоја земја во светот и сега зборува за добрите и лошите искуства за време на неговите патувања. Има една земја која останува во неговото сеќавање како негова омилена.

  На прашањето која е најдобрата земја што некогаш ја посетил, тој одговори: „Би рекол Филипините. Мислам дека тоа е најубавата земја во светот, таа е супер безбедна и полна со прекрасни луѓе. Тоа е се што можеш да посакаш во една земја“.

  Дру се оженил во таа земја, а со него често патува и неговата сопруга.

  Шармот на патувањето, според него, е запознавањето различни култури.

  „Навистина сакам да ги посетувам домородните племиња бидејќи гледам дека некои луѓе не се толку опседнати со технологијата и електрониката. Убаво е да запознаваш и гледаш луѓе кои живеат на далечни места. Планирам да продолжам да ги посетувам племињата во Африка, Јужна Америка и Индија“, рече Дру, која има над еден милион следбеници на Инстаграм и над четири милиони на Јутјуб.

  Патувањето како можност да се запознаете
  Не му беше тешко да се прилагоди на новите култури. „Мислам дека е наградно да можеш да запознаваш луѓе и да ги документираш нивните животи. Така што никогаш не било тешко. „Никогаш не сум имал проблем да запознавам други луѓе“, вели тој.

  Тој се присети и на патувањето кое станало комплицирано. Ова се случи кога тој отиде во Венецуела. Тешко добивал виза и смета дека тоа е случај само за луѓето кои доаѓаат од Америка.

  „На крајот добив виза од венецуелската амбасада. Беше тешко поради санкциите и политичките тензии меѓу САД и Венецуела, но го добив во последен момент“, изјави тој за Uniland, пренесува Индекс.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img