More

  Белградска гордост: Недозволиви изјави на министерот Мали за сексуалната ориентација

  spot_img

  Организацијата „Београд Прајд“ денеска оцени дека е неприфатливо што министерот за финансии Синиша Мали на своите социјални мрежи изјавил дека „најлошата лага“ што ја слушнал за себе е поврзана со неговата сексуална ориентација, односно дека е хомосексуалец.

  „Неприфатливо е носителот на јавна функција, министерот Синиша Мали, на своите социјални мрежи да инсинуира дека да се биде геј е нешто лошо, велејќи дека „најлошото“ озборување за него е она за неговата сексуална ориентација“, белградски Прајд. напиша организацијата на социјалната мрежа Х.

  Министерот за финансии Синиша Мали неколку дена претходно објави видео на својот „Тик Ток“ во кое одговара на кратки прашања, а на прашањето која е најлошата лага што ја слушнал за себе рече – „Најлошата лага? Дека сум геј“.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img