More

  Баба ја пронашла мртва својата двегодишна внука, има сомнение дека е убиена

  spot_img

  Баба го пронашла мртво своето двегодишно внуче во изнајмен стан германскиот град Хале. Неофицијално се работи за убиство, но полицијата не соопштува детали за случајот.

  Наводно, на телото на девојчето биле забележани црвени дамки што укажуваат на изгореници, а полицијата се сомнева дека детето било жртва на насилство.

  Мајката на двегодишното девојче тврди дека тушот во станот извесно време не работел и дека тоа е причината за смртта на девојчето.

  Таа откри дека таткото на девојчето претходната вечер го измил девојчето со вода, а таа за секунда станала од студено на топло.

  Родителите тврдат дека не сфатиле дека нивната ќерка се здобила со изгореници, ја ставиле во кревет, а нејзината баба ја пронашла мртва во неделата наутро.

  – Околностите кои довеле до смртта на детето се нејасни – изјави портпаролот на полицијата.

  Телото на девојчето е испратено на обдукција, по што ќе се знае точната причина за смртта.

  За нејзината постара сестра се грижеше Центарот за социјална работа.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img