25.9 C
Ohrid
Tuesday, July 5, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Lorita

11196 POSTS
0 COMMENTS

Властите тврдат дека бил Палестинец

Израелските безбедносни сили го убиле вооружениот маж кој уби две лица и рани неколку други во терористички напад во центарот на крајбрежниот град Тел...

Рускиот нобеловец Муратов испрскан со црвена боја

Непознат сторител го испрскал со црвена боја рускиот лауреат на Нобеловата награда за мир, Дмитриј Муратов, додека патувал со воз од Москва за Самара. Либералниот...

Се прекинуваат уште два извора за финансирање на војната

Американското Министерство за финансии на црниот список официјално вклучи уште две руски компании – производители на дијаманти и бродоградители – со тоа што им...

Александра Јанева ја објави навредливата порака

Поп-пејачката со моќен вокал Александра Јанева минатата недела објави нова песна со наслов „Глумиме“.  Песната настанала откако Александра добила навредлива порака пред извесен период. „Секој...

Францускиот тенисер Џо Вилфред Цонга објави дека по завршува на претстојниот Ролан Гарос ќе ја заврши својата кариера

Францускиот тенисер Џо Вилфред Цонга објави денеска дека по завршува на претстојниот Ролан Гарос ќе ја заврши својата кариера. Цонга, кој на 17 април ќе...

Имаме значителни загуби во Украина

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков,  изјави дека Русија претрпела „значителни загуби“ во Украина. – Имаме значителни воени загуби и тоа е голема трагедија за нас...

Две лица загинаа, а осум се повредени во пукотница вечерва во центарот на Тел Авив

Две лица загинаа, а осум се повредени во пукотница вечерва во центарот на Тел Авив, соопшти болницата. Според полицијата, нејасен е мотивот за крвавиот...

Милошоски вели со Бугарија се преговара за јазикот и за идентитетот

Од појавувањето на Бујар Османи пред Комисијата за надворешна политика, до денес имаме информации дека има веќе нацрт документ или така наречен „нон пејпер“...

Албанија ќе побара од Европската унија дали може да ја продолжи кандидатурата за членство одвоено од нејзиниот сосед Северна Македонија

Албанија ќе побара од Европската унија дали може да ја продолжи кандидатурата за членство одвоено од нејзиниот сосед Северна Македонија, која продолжува да се...

Академија Пандев не ја прифати оставката

Раководството на Академија Пандев не ја прифати оставката која по серијата лоши резултати вчера ја понуди тренерот на струмичкиот прволигаш Ѓорге Стојчев. „На денешниот состанок...

Latest news

- Advertisement -spot_img