More
  - Advertisement -spot_img

  AUTHOR NAME

  Lorita

  36489 POSTS
  0 COMMENTS

  Мицкоски го обвини МВР дека се однесува аматерски

  Полицијата се однесува аматерски, директорите на скопските училишта добиле насоки да ја игнорираат електронската пошта, претседателот на државата Стево Пендаровски тактизира и не свикува...

  Угостителските услуги за 14,8 отсто поскапи од лани

  Цените на угостителските услуги во февруари годинава се зголемени за 0,1 отсто во споредба со претходниот месец, а во однос на февруари 2022 година...

  Пекарите на суд ќе бараат владата да им ја плати штетата

  Пекарската индустрија од утре го прекинува бојкотот и ќе ги почитува одлуките на владата за замрзнување на цената на полубелот и белиот леб на...

  Дизел горивото од ноќеска на полноќ поскапува за два денара за литар, а цените на останатите горива остануваат исти

  Дизел горивото од ноќеска на полноќ поскапува за два денара за литар, а цените на останатите горива остануваат исти, одлучи денеска Регулаторната комисија за...

  „Опколени сме од сите страни, а ова е муницијата што ни остана“

  На социјалните мрежи се шират наводни видеа од украински војници во Бахмут кои тврдат дека се опколени и без муниција. Украинските сили се задржаа на...

  Музеи на современата уметност во светот ја „ажурираат“ националноста на водечкиот апстрактен сликар на 20. век Казимир Малевич

  Музеи на современата уметност во светот ја „ажурираат“ националноста на водечкиот апстрактен сликар на 20. век Казимир Малевич, пишува Артњуз. Казимир Малевич, водечка фигура во Супрематистичкото уметничко движење, досега беше...

  Хутер славеше во супервелеслаломот во Квитфјел, Музаферија заврши на 42. место

  Корнелија Хутер е победничка на супер-Џи возено како дел од Светскиот куп во Квитфјел, Норвешка. Во исклучително интересна трка, Австријката ја запре стоперката на 1:26.83,...

  Нобеловец е осуден на десет години затвор во Белорусија

  Белоруската група за граѓански права Помлад (Вјасна), основана од минатогодишниот добитник на Нобеловата награда за мир Алес Бјаљацки, објави дека истакнат белоруски активист е...

  Поранешен свештеник ослободен од обвинението за сексуална злоупотреба на осумгодишно девојче

  Судот го ослободи поранешниот свештеник од обвиненијата дека наводно сексуално злоставувал осумгодишно девојче. Кога криминалните истражители се соочија со обвиненијата против свештеникот, тој се...

  Против Хакими е отворена истрага за силување

  Против мароканскиот фудбалски репрезентативец од редовите на ПСЖ, Ашраф Хакими, официјално е отворена истрага за силување, соопшти денеска Обвинителството во францускиот град Нант. Мароканскиот фудбалер...

  Latest news

  - Advertisement -spot_img