More

  Ана Винтур најде нова љубов за Бредли Купер

  spot_img

  Холивудскиот актер Бредли Купер повторно е среќно заљубен. Неговото срце го освои Хума Абедин, десната рака на Хилари Клинтон.

  Како што првпат објави Page Six, 47-годишната ѕвезда од филмот A Star is Born (A Star is Born) и една година помладиот главен помошник на поранешниот американски претседателски кандидат Хилари Клинтон се во врска неколку месеци.

  Двојката која се собра на настанот Мет Гала во мај, но на црвениот тепих им се разделија патиштата, ја запознаа легендарната уредничка на магазинот „Вог“, Ана Винтур. „Ана дефинитивно ја одигра својата улога и ги спои. Таа е најдобра пријателка на Бредли и ја сака Хума“, рекол неименуваниот извор. Тој додаде дека Купер раскинал со актерката Дијана Агрон и почнал да се гледа со Хума. Парот засега ја крие својата љубов од јавноста, а нивните претставници се уште не ја коментираат веста која го преплави американскиот медиумски простор.

  „Тие се совршени еден за друг“, вели изворот. „Двајцата се занимаваат со моќ, политика и човечки работи.

  Актерот со манекенката Ирина Шајк ја има петгодишната ќерка Леа Де Сејн. Двојката раскина во 2019 година по четири години врска, но остануваат во пријателски односи. Тоа го покажаа и во декември, кога Русинката присуствуваше на премиерата на филмот на Купер „Кошмарна улица“. Купер моментално го снима својот следен филм „Маестро“, кој исто така го режира.
  Абедин го има 10-годишниот син Џордан од бракот со поранешниот конгресмен Ентони Вајнер. Нивниот брак беше многу побурен и полн со афери.

  Минатата година, Абедин зборуваше за тоа во нејзината книга И двете/и: Живот во многу светови. Зборува за сексуалните скандали на Вајнер и како аферата влијаела на претседателската кампања на Хилари Клинтон во 2016. Вајнер во 2017 година беше осуден на 21 месец затвор за испраќање сексуално експлицитни пораки на малолетничка.

  Абедин во октомвриското интервју за CBS Sunday Morning изјави дека ја дознала целата вистина за неверството на Вајнер, но дека сега сè обработила и продолжила понатаму. Таа повеќе не чувствува лутина кон поранешниот сопруг, а во тоа и помогнала и терапијата. Сега тие работат заедно за да имаат добри односи. „Ентони секогаш ќе биде во мојот живот бидејќи тој е татко на моето дете. Сакам да се уверам дека е здрав, дека сме во здрав однос, нашиот син да гледа примерно однесување што е здраво за него“.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img