More

  Америка може да се опише со зборот „АУСУФУТИМАЕХЕА“…(ВИДЕО)

  - Advertisement -

  Американскиот претседател Џо Бајден направи нов гаф, кој може да се опише со зборот „АСУФУТИМАЕХЕА“. Тоа е всушност нејасното брборење кое следеше по неговата изјава за медиумите дека „Америка е земја што може да се опише само со еден збор“.

  Бајден ова го кажа во присуство на потпретседателката Камала Харис. Видеото од лапсусот го обиколи Твитер.

   

  На сите им беше јасно дека ова е лапсус (кој знае кој по ред) и дека не му беше намерата да го каже тоа, но тие неколку секунди беа доволни за да започне лавината од коментари на социјалните мрежи.

  Да потсетиме, претседателот на САД минатата недела имаше мала сообраќајна несреќа кога падна од велосипед. Претходно, тој на двапати при завршетокот на своите говори симнувајќи се од говорницата се вртеше за да се поздрави со некого, ракувајќи се со воздухот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img