More

  9 најдобри пози за утрински секс

  spot_img

  Невозможно е да не знаете за утринската ерекција ако барем еднаш сте се разбудиле покрај маж. Тоа треба да се користи, особено во овој момент. Бидејќи деновите стануваат се потопли, утринскиот секс може да биде најдобро решение за пријатен секс. Погледнете кои пози се најдобри за утро и започнете го денот задоволно.

  Ako ste puni energije ujtutru, uradite sami veći deo posla1) ЦВЕТ ЛОТУС

  Во оваа поза, треба да седнете во скутот на партнерот, да се газите со него и свртени кон него. Ако наутро сте полни со енергија, поголемиот дел од работата направете ја сами додека тој е сè уште поспан и полусвесен за тоа што го погодило.

  Кажете му само да легне на грб, а вие прегазете го и седнете на него, со грбот кон него. Фатете му ги нозете и движете се нагоре и надолу. Бидејќи и неговиот вид е совршен, тоа сигурно ќе го памети цел ден.

  3) ПРОДИРАЊЕ ОД НАПРЕД

  Поставете ги перниците и оставете го да се потпре на нив со грб и да му ги истегнете нозете. Застанете настрана и потпрете ја вагината на просторот под колената, а потоа цело време галете му ја кожата на нозете додека одите кон пенисот. Кога ќе стигнете до него, вметнете го само врвот внатре и правете кружни движења. Многу брзо ќе го полуди. Чувајте ја оваа поза како кец на десетка во ракавот кога не можете да се одбраните наутро, па завршите сè брзо.

  4) ОД СТРАНА

  Легнете на страна и дозволете му да ви притисне на грбот. Малку подигнете ја горната нога и оставете го да се спушти надолу и малку да ги свитка нозете во колената, така што пенетрацијата е погодна.

  5) ПЕРНИЦА ПОД ЗАДНИКОТ

  Земете перница и ставете ја под задникот додека лежите на грб и чекајте тој да ви се придружи во мисионерската поза. Перницата ќе му овозможи на неговата срамна регија да дојде во контакт со вашиот клиторис, што ќе го направи сексот уште попријатен.

  6) УТРИНСКО истегнување

  Седнете на рамна, подигната површина. Дозволете му да се стави меѓу вашите нозе, а вие подигнете ги на неговите раменици. Ставете ги рацете околу неговиот врат додека тој продира во вас. Оваа поза ве доведува во многу близок контакт со вашиот партнер и овозможува многу простор за добра пенетрација.

  7) ПАЈАЈКА МРЕЖА

  Легнете еден спроти друг и ставете ги нозете меѓу неговите. Така ќе бидете многу блиски, а тој длабоко ќе навлезе. Држете се еден со друг и движете се заедно. Оваа поза е многу интимна и овозможува максимално триење.

  8) ПОГЛАВИЦА КОЈ СЕДИ

  Оставете го вашиот маж да седне на турско седиште на подот и нека се потпре наназад и да се потпре на рацете. Му приоѓаш од напред, вртејќи ги колковите и полека се слушаш додека не му седнеш во скут. Ставете го во себе колку што можете полека, а потоа одредете го темпото што најмногу ви одговара.

  9) ДЕВОЈКА НА СТОМАК, ТОЈ НАД НЕА

  Легнете на стомак и малку раширете ги нозете. Нека легне над вас со рацете на рамената. Оставете го да ве навлезе, туркајќи го малку вашиот задник нагоре. Стиснете ги и раширете ги нозете додека влегува и излегува.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img