More

  5 модели на панталони кои ќе бидат најпопуларни во летото 2023 година

  - Advertisement -

  Тесните панталони, особено фармерките, имаат одличен избор, а многу луѓе може малку да се изморат од нив. За среќа, се нудат толку многу модели на панталони што никој што не ги сака не смее да носи тесни модели.

  Ако сакате да бидете во тренд, можеби ќе ве интересираат моделите на панталони, кои ќе бидат попопуларни од монтираните модели во летото 2023 година. Познавачите на модата велат дека станува збор за модели кои ќе ви бидат од голема корист, односно оние кои несомнено ќе ги носите во разни комбинации. Во продолжение погледнете кои модели на панталони наместо тесни модели се почесто ги носат модните девојки.

  1. Широки панталони со тенки риги
  Линиите ќе бидат голем тренд во наредните месеци. Доколку се одлучите за модел на панталони со тенки пруги, нема да погрешите, во продавниците се нудат и костими со пруги кои изгледаат фантастично.

  2. Широки панталони
  Широките модели на панталони се популарни веќе некое време, а нивната популарност ќе продолжи да расте во летото 2023 година. Доколку не сте сигурни како да ги комбинирате овие панталони, можете да го ублажите нивниот волумен со тесен горен дел.

  3. Хеланки
  Хеланките неодамна се здобија со популарност на модната сцена, а иако не им се допаѓаат на сите, да признаеме дека се лесни за комбинирање, особено во зима, кога се што сакаме е да бидеме топли и удобни.

  4. Карго панталони
  Популарноста на карго панталоните ќе продолжи и во летото 2023. Ќе се носат во една боја, не толку широки, што ќе биде одличен додаток на секоја гардероба. Да ги споменеме панталоните, украсени со предимензионирани џебови на бутовите, кои беа многу популарни во доцните 90-ти и на почетокот на овој милениум.

  5. Кожени панталони
  Кожените панталони се голем тренд оваа сезона, особено добро изгледаат во комбинација со широка трикотажа.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img