More

  Разновидни модни трендови на втората Fashion Selection вечер

  spot_img

  Втората вечер на 36. Fashion Selection, во организација на модната агенција Селект, во хотелот Хајат Реџенси се одржаа четири модни ревии, а публиката можеше да ужива во различни колекции од седум дизајнери, стои во најавата.

  Вечерта ја отвори ревијата Горим – Апсолутно фантастично, веќе култно шоу кое го носеа манекенки на модната агенција Селект на возраст од 30 до 60 години. Како што е наведено во соопштението, дамите безбедно и со многу самодоверба ја претставија колекцијата елегантни фустани на креаторката Горица Пејаковиќ како професионални модели, додека публиката ги дочека со аплауз.

  Потоа следеше ревија на дизајнерскиот бренд Miss Hoodie, креирана од Гордана Бошкиќ, која претстави колекција удобни, безвременски модели за сите прилики, но со силен авторски печат се истакнува.

  Саша Џамбиќ
  Според младите дизајнерки Александра Павловиќ и Кристина Ковачевиќ претставија колекции на елегантни фустани. Александра Павловиќ со своите парчиња сакаше да ја врати одмерената елеганција во секојдневното облекување, додека Кристина Ковачевиќ додаде доза суптилна провокација во колекцијата на својот бренд Крисартина.

  Вечерта се одржа шоуто Немања Пантелиќ напојувано од Швепс, каде што креаторот ја претстави колекцијата наречена Geo Rebel, во која доминираат капутите како вид на оклоп што не штити. Машки, женски и унисекс модели, инспирирани од хероите од доменот на научната фантастика, доминантно црни и сребрени, верни на долгогодишната работа на Немања Пантелиќ со геометриски форми, ја воодушевија публиката и го донесоа духот на осумдесеттите и силен залак на задоволство. , објавија тие.

  Саша Џамбиќ
  Како што наведуваат, Бека Зечевиќ со нејзиниот бренд Big Hug и Сања Коњовиќ со брендот Ninia се претставија на последната модна ревија на втората вечер од 36. Fashion Selection. Колекцијата на Бека Зечевиќ се вика „Освежи“, ја следи претходната линија на авторот, е полна со богати бои и лелеави парчиња и им помага на дамите, како што сугерира името, да се освежат и да станат нова и најдобра верзија од себе.

  Ниниа, креирана од Сања Коњовиќ, најпрво собра големи симпатии кај публиката со појавата на најмладите модели во фустани и модели од оригинален крој и материјал, во кои девојките изгледаат како вистински дами. Потоа следеше линијата Ninia Woman, различни елегантни модели, во кои жените се чувствуваат и изгледаат моќно.

  Саша Џамбиќ
  И оваа вечер привлече големо внимание кај публиката, а од првиот ред на шоуто ги следеа пејачката Ана Штајдохар, водителките Ирина Вукотиќ, Тања Раѓеновиќ и Снежана Дакиќ, креаторот Звонко Марковиќ.

  36. Моден избор продолжува во среда, 8 ноември со ревиите Dach Swim и Strada Atelier во необичниот амбиент на Casino Fairplay.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img