More

  49-годишник скокнал од кровот на својата куќа, седум часа се обидувале да го одвратат

  spot_img

  По седум часа преговори, мажот (49) сепак скокнал од покривот на својата куќа: Хорор кај Лесковац

  49-годишен маж (49) од селото Кутлеш кај Лесковац, се обидел да се самоубие, скокајќи од кровот на својата куќа пред очите на своите соседи и луѓето од стручните служби кои се обидувале да му помогнат.  Но не успеале да го одвратат од неговата намера да си го одземе животот.

  По седум часа убедување да не го стори тоа, човекот скокна од кровот, потврдија очевидци од местото на настанот за порталот Југмедиа.

  – Само што скокна, во амбулантата е и засега е жив – рекол еден од соседите.

  Засега не се знае мотивот за обидот за самоубиство, но мештаните се сомневаат дека тешката финансиска состојба го довела во таква состојба. Тие велат дека човекот бил невработен и живее со својата мајка која зема минимална пензија.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img