More

  Жена се обидела да удави тригодишно дете во базен затоа што е муслиман

  spot_img

  Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека е шокиран од случајот кога жена во Тексас се обидела да задуши тригодишно дете бидејќи е муслиман со палестинско потекло.

  Бајден на социјалната мрежа остро го осуди нападот врз муслиманско дете со палестинско потекло.

  „Ниту едно дете не треба да биде цел на насилен напад, моето срце е со нивното семејство“, рече Бајден.

  На 19 мај, една Палестинка и нејзините две деца, на возраст од три и шест години, отишле на базенот во населбата каде што живеат, но биле нападнати кога Американката Елизабет Волф влегла во базенот, откако ја прашала нејзината мајка, која била покриена , од каде дошле.

  Волф најпрвин испраќал расистички пораки до семејството, а подоцна ги нападнал децата.

  Шестгодишно дете и побегнало од рацете на Американка која ја нападнала и нејзината мајка, а таа турнала тригодишно девојче под вода.

  Мајка и нејзиното дете ги спасил Афроамериканец кој бил на базенот.

  Вулф (42) е приведен под обвинение за убиство во обид.

   

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img