More

  Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди брегот на Еквадор

  - Advertisement -

  Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди брегот на Еквадор.

  Земјотресот бил на длабочина од 10 километри, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

  Ова е точната локација на земјотресот:

   

  Земјотресот се случил во 13.12минути по локално време.

  На социјалните мрежи се појавија видеа на кои се гледа како луѓето се во паника на улиците.

   

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img