More

  Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во Србија

  spot_img

  Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во Србија.

  Потресот е регистриран во регионот на Кладово, а се тресело и во Зајечар, Неготин, Доњи Милановац, Бор и други градови во источна Србија. Некои граѓани го почувствуваа и во Ниш.

  Епицентарот на земјотресот бил кај Текија, а бил почувствуван на длабочина од 11 километри.

  Земјотресите со ваков интензитет можат да предизвикаат помали оштетувања на зградите во епицентралното подрачје, јавуваат српските медиуми.

  Засега нема извештаи за евентуална штета.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img