More

  Земјотрес со јачина од 2,5 степени според Рихтеровата скала вечерва го погоди Крагуевац

  spot_img

  Земјотрес со јачина од 2,5 степени според Рихтеровата скала вечерва го погоди Крагуевац.
  Според веб-страницата на Републичкиот сеизмолошки завод, земјотресот се случил околу 18 часот и 15 минути.

  – Теоретскиот интензитет во епицентарот е проценет на ниво III од Меркалиевата скала. Земјотреси со ваков интензитет не можат да предизвикаат оштетувања на објекти во епицентралното подрачје – се наведува во соопштението на Републичкиот сеизмолошки завод.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img