More

  Земјотрес ја погоди јужна Гватемала: Нема информации за жртви

  spot_img

  Земјотрес со јачина од 6 степени го погоди јужниот дел на Гватемала, соопштија локалните власти, додавајќи дека нема извештаи за жртви.

  Земјотресот е регистриран во петокот во 23:52 часот по локално време, со епицентар во Тихиот Океан, соопшти Институтот за сеизмологија на Гватемала.

  Земјотресот бил на длабочина од 48 километри и бил почувствуван на југот на земјата, како и во туристичкиот град Антигва Гватемала.

  „Засега нема информации за жртви и штети“, изјави за новинарите портпаролот на Цивилната заштита Родолфо Гарсија.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img