More

  Здравствената состојба на папата Франциско е подобра: Успеа да одржи неделна аудиенција

  spot_img

  Папата Франциско денеска за време на неговата неделна аудиенција рече дека се чувствува „многу подобро“ откако боледува од пневмонија, додавајќи дека сè уште му е тешко да зборува премногу.

  Папата му дозволи на еден од неговите соработници, монс. Филипо Чампанели, да ги прочита неговите белешки во аудиенцијата во Ватикан на Павле VI.

  Папата влезе во публиката со помош на бастун.

  Пневмонијата го принуди папата да ги откаже плановите за учество на климатската конференција на ОН COP28 во Дубаи, јавува италијанската новинска агенција АНСА.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img