More

  Започна Европското првенство 2024 година

  spot_img

  Започна Европското првенство 2024 година. Германија и Шкотска го играат првиот натпревар.

  Ложата на „Алијанц Арената“ вечерва врие од познати личности од фудбалот, но и надвор од него.

  Една од поинтересните двојки се легендарните тренери Жозе Мурињо и Сер Алекс Фергусон.

  Мурињо и Фергусон беа ривали, но и големи пријатели, отсекогаш имале почит еден кон друг.

  Мурињо средбата со Ферги ја објави и на својот инстаграм профил:

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img