More

  Времето сончево со слаб јужен ветар

  spot_img

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ факторот ќе биде 9, информираат од УХМР.

  Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Дневната температира ќе достигне до 36 степени.

  Еден степен погоре ќе биде највисоката температура во јужните делови на земјата. Во Гевгелија и Демир Капија се очекуваат темератири од 37 степени.

  Најсвежо утрово ќе биде во Берово со температура од 10 степени која во текот на денот ќе стигне до 30 степен.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img