More

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, Попладне, претежно во западните делови ќе има локална нестабилност со пороен дожд и појава на ретки грмежи

  spot_img

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, информираше УХМР.

  „Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Попладне, претежно во западните делови ќе има локална нестабилност со пороен дожд и појава на ретки грмежи. Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб северен ветер.

  Прогноза за вторник

  Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Попладне, особено во западните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и локална појава на невреме.

  Прогноза за среда

  Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Од пладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и изолирана појава на невреме.

  Прогноза за четврток

  Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Од пладне, особено во источните делови ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и изолирана појава на невреме.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img