More

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност

  spot_img

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец.

  Максималните температури ќе бидат во интервал од 9 до 16 степени.

  Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

  Максималната температура ќе достигне до 14 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img