More

  Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност

  spot_img

  Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, информираше УХМР.

  „Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец. Попладне и кон крајот на денот ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за краткотрајно невреме“, наведено е во известувањето.

  Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од југозападен правец. Попладне и кон крајот на денот во делови од колината ќе има услови за пороен дожд и грмежи.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img