More

  Времето денеска ќе биде сончево и многу топло

  spot_img

  Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност, информираше УХМР.„Во текот на денот ќе дува умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец. Во Скопје сончево и многу топло со мала облачност и со умерен, повремено засилен ветер од југозападен правец. Утре кон крајот на денот поради спуштање на постудена воздушна маса ветерот ќе го промени правецот во северен и ќе продолжи да дува во четврток кога ќе има значително намалување на дневната температура за околу десет степени“, соопшти УХМР.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img