More

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а наместа долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец

  spot_img

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а наместа долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец.

  Ќе има услови за слаб локален дожд, а на планините за слаб локален снег. Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 15 степени.

  Во Скопје ќе биде променливо облачно со слаб до умерен северозападен ветер и со максимална температура од 10 степени.

  Во следните денови ќе се задржи променливо облачно време со повеќе сончеви периоди во западните делови. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец.

  Во недела облачноста ќе се зголеми и ќе има услови за слаб снег на планините и на некои од повисоките места. Температурите ќе бидат во опаѓање.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img