More

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со локален слаб дожд, а на планините и на некои од повисоките места со врнежи од слаб снег

  spot_img

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со локален слаб дожд, а на планините и на некои од повисоките места со врнежи од слаб снег.

  Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец, со над  60 километри на час.

  Во Скопје времето ќе биде променливо облачно, претпладне со врнежи од слаб дожд.

  Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img