More

  Времето денес ,сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец

  spot_img

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец, кој долж Повардарието на места ќе засилува.

  UV индексот ќе достигне 8, аа највисоката температура ќе бидее 33 степени.

  Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а повремено и засилен ветер од северен правец.

  Следува период на претежно стабилно време со умерен, повремено засилен северен ветер.

  Во вторник и во среда ќе има услови за локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Температурата ќе биде во постепен пораст.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img