More

  Воз излета од шините во Словенија, петмина повредени

  spot_img

  Пет патници се повредени кога возот излетал од шините на југоистокот на Словенија.Несреќата се случила во близина на Нови Место, јавува РТС.

  Како што соопштија претставници на железничката компанија, дрвјата кои паднале на пругата при снежните врнежи ја предизвикале несреќата.

  Пругата меѓу Метлика и Љубљана ќе биде затворена до попладневните часови.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img