More

  Во која година од бракот сопружниците најчесто почнуваат да изневеруваат?

  spot_img

  Сајтот за запознавање „Illicit Encounters“ спроведе истражување за да утврди во која година од бракот сопружниците најчесто почнуваат да изневеруваат.

  Во истражувањето учествувале 2.000 корисници на сајтот. Седум проценти од нив изјавиле дека тие или нивниот партнер изневерувале во првата година од бракот.

  Пет отсто се решиле на овој чекор во втората година од бракот, 12 отсто во четвртата, исто толку во петтата и 11 отсто во шестата година.

  Во седмата година од бракот 10 проценти од луѓето изневеруваат, а исто толку е забележан и во групата на луѓе кои се во брак повеќе од седум години, пренесува Klix.ba.

  Речиси половина од испитаниците го обвинуваат недостатокот на интимност во бракот за неверство. Речиси една четвртина од луѓето тврдат дека имаат деца им ја нарушило врската и ги притискале.

  Резултатите од истражувањето понатаму наведуваат дека 16 отсто од испитаниците го изневерувале партнерот затоа што им било досадно и сакале да пробаат нешто ново. Џесика Леона, портпаролка на Illicit Encounters, рече: „Во денешниот зафатен свет, паровите се соочуваат со брачни проблеми многу порано отколку порано“.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img