More

  Вељко и Богдана ќе станат родители по третпат

  spot_img

  Синот на српската фолк пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ, вчера  ја објави радосната вест и откри дека тој и неговата сопруга Богдана очекуваат уште еден син. Вељко и Богдана ќе станат родители по третпат.

  Вељко го објави резултатот од пренаталниот тест, во чиј опис рече:

  – Слава на Бога! Ти благодарам, Господи, за сè што ми подари како грешник. Слава на отецот и синот и Светиот Дух! Богдана, кралице на мојот живот!

  Богдана не остана имуна на овие зборови, која во коментарот му порача „те сакам“.

  Тој и одговори „Богданааа“, со емотикони од срциња.


  Вељко и Богдана веќе ги имаат синовите Жељко и Крстан.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img