More

  Посвоениот син на Анџелина Џоли и Бред Пит го навреди актерот, тврди дека животот му го направил пекол

  spot_img

  Синот на Бред Пит, Пакс, го нарече својот татко „будала од светска класа“ поради кој неговите четири најмали деца „треперат од страв“ во експлозивната објава на Инстаграм за Денот на таткото 2020 година, открива.

  „Направи од животите на моите најблиски постојан пекол“, напишал Пакс.

  „Можете да си кажете себеси и на светот што сакате“, додал тој, „но вистината ќе излезе на виделина еден ден“.

  Потоа саркастично додал: „Среќен Ден на татковците, ти си ужасно човечко суштество“.

  Анџелина Џоли го посвои Пакс од сиропиталиште во Хо Ши Мин Сити, Виетнам во 2007 година. Тој имаше три години и беше напуштен како новороденче од неговата биолошка мајка зависна од хероин.

  Бред формално го посвои следната година.

  Кога Пит (59) и Џоли (48) се разделија во 2016 година само две години откако се венчаа на приватна церемонија во Франција, децата останаа со својата мајка среде извештаите за расправијата во приватен авион меѓу најстариот син Медокс и неговиот татко.

  Сега е јасно дека врската на Пакс и Пит е исто така проблематична, бидејќи 19-годишниот го обвини татко му дека му го направил животот „пекол“ во објава на социјалните мрежи.

  Пакс го објави натписот во делот приказни на неговиот приватен инстаграм-профил кога имал 16 години. Тој заедно со тоа објавил и фотографија на Бред како го прима својот Оскар за најдобра споредна машка улога за „Беше еднаш во Холивуд“, четири месеци претходно.

  Изворот потврди дека приватниот инстаграм-профил му припаѓа на Пак.

  „Тоа е профил што го користи за пријатели – главно пријатели од училиште. Никогаш не зборува многу за своите родители, тоа го чува за себе, така што тоа беше необично“.

  Пакс не кажа дали имало конкретен настан кој ја поттикнал објавата или дали тоа е кулминација на повеќегодишната тензија.

  Во својата објава, Пакс го нарече својот посвоен татко „идиот од светска класа“ и додаде: „Одвреме-навреме докажуваш дека си ужасна и одвратна личност“.

  „Немаш обѕир или емпатија за твоите четири најмали деца кои треперат од страв во твоето присуство.

  „Никогаш нема да ја разбереш штетата што ја направи на моето семејство затоа што не си способен да го направиш тоа.“

  Иако Пакс беше третото дете – по братот Медокс и сестрата Захара – што Џоли го посвои, тој е една година постар од Захара.

  Џоли и Пит се запознаа на снимањето на „Г-дин и г-ѓа Смит“ во 2005 година додека тој сè уште беше во брак со Џенифер Анистон. Тие тогаш инсистираа дека нема неверство, но откако се појави нивната слика на плажа во Кенија со Медокс, Анистон поднесе барање за развод.

  Но, нивната бајковита романса се распадна во 2016 година и оттогаш парот познат како „Бранџелина“ е вовлечен во жестоки судски битки.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img